قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب رايگان وردپرس افزونه وردپرس کانون وردپرس
Bio Fem – تک ژن زیست
 

BioFem

A probiotic supplement for female health
پروبیوتیک ارمغانی،برای  سلامت بانوان
در دستگاه تناسلی بانوان انواع میکروارگانیسم‌های هوازی و بی‌هوازی در یک توازن دینامیک به سر می‌برند. میان کنش‌ها و سینرژی پیچیده موجود بین میکروفلور واژن و میزبان منجر به هموستاز در اکوسیستم پیچیده واژن می‌گردد. این اکوسیستم کاملاً دینامیک بوده و تحت تأثیر سن، بارداری، بیماری‌های عفونی، روش‌های کنترل بارداری، دارودرمانی و …. قرار می‌گیرد. فلور واژن دارای بیش از ۵۰ گونه باکتریایی است و باکتری‌های اسیدلاکتیک، فلور غالب در افراد سالم می‌باشد. مخمرهایی همانند کاندیدا و باکتری‌های بی‌هوازی همانند گاردنلا و مایکوپلاسما نیز، عامل اصلی (BV)  Bacterial Vaginosis می‌باشد که در این شرایط تعداد جمعیت باکتری‌های لاکتیک به‌شدت کاسته می‌شود و باکتری‌های بی‌هوازی گرم منفی، کوکوس‌های گرم مثبت و پاتوژن‌های هوازی غالب می‌شوند. درمان این عفونت‌ها عمدتاً با استفاده از آنتی‌بیوتیک صورت می‌گیرد که خود موجبات کاهش بیشتر باکتری‌های لاکتیک را فراهم می‌آورد. لاکتوباسیلوس‌ها می‌توانند میکروفلور طبیعی واژن را با ممانعت از رشد عوامل پاتوژن و فرصت‌طلب، تثبیت نمایند. این میکروارگانیسم‌ها با تولید ترکیبات ضد میکروبی، بهبود سیستم ایمنی، تخریب بیوفیلم ناشی از کاندیدا و BV، می‌توانند به بهبود بیماری کمک نمایند. از این رو استفاده از محصولات پروبیوتیک شامل باکتری‌های اسیدلاکتیک، با کمک به بهبود میکروفلور دستگاه تناسلی، تضمین‌کننده سلامتی بانوان می‌باشد.


ماده مؤثر و مواد کمکی

مواد مؤثر: لاکتوباسیلوس رامنوسوس و لاکتوباسیلوس روتری

مواد کمکی: استئارات منیزیم،لاکتوز

موارد مصرف

تقویت و بازسازی میکروفلور واژن
کمک به‌سلامتی عمومی بانوان
ممانعت از رشد میکروب‌ها و مخمرهای بیماری‌زا

مقدار مصرف

روزانه ۲-۱ کپسول یا طبق دستور پزشک

مکانیسم‌ اثر

• تقویت سیستم ایمنی
• رقابت با باکتری‌های پاتوژن برای غذا و اتصال به سلول‌های اپی‌تلیوم واژن
• کاهش pH واژن با تولید اسید‌های آلی به‌خصوص اسیدلاکتیک
• تولید ترکیبات ضد میکروبی همانند باکتریوسین و پر اکسید هیدروژن
• تخریب بیوفیلم حاصله از باکتری‌های پاتوژن
• تثبیت فلور طبیعی واژن
• کمک به حفظ سلامت اپی‌تلیوم مخاطی و تمامیت سلولی و درنتیجه ممانعت از ورود عوامل بیماری‌زا

نحوه تأثیر کپسول‌های خوراکی بر واژن

کپسول‌‌ باکتری های خوراکی پروبیوتیک، بعد از عبور از روده و رسیدن به رکتوم، قادر به بالا رفتن به سمت واژن هستند. از این رو باکتری‌های به‌کاررفته در محصولات خوراکی پروبیوتیک باید به شرایط دستگاه گوارش شامل اسید معده، نمک‌های صفراوی و …. مقاوم بوده و با دوز مؤثر به روده برسند. پس از رسیدن این باکتری‌ها به دستگاه تناسلی، اثر دهی آن‌ها آغاز می‌شود البته در فرم خوراکی نسبت به محصولات واژینال، زمان بیشتری برای اثرگذاری لازم است.

استفاده از محصولات پروبیوتیک واژینال که به‌صورت مستقیم به کار گرفته می‌شوند اثر دهی سریع‌تر را به دنبال دارد اما باید در نظر داشت که کپسول‌های خوراکی به‌واسطه کاهش جابه‌جایی قارچ‌ها و باکتری‌های بیماری‌زا از رکتوم به واژن و درنهایت کاهش ریسک ابتلا به عفونت، ترجیح داده می‌شوند.

عوارض جانبی


مصرف این محصولات در موارد نادری می‌تواند به نفخ و افزایش تولید گاز در دستگاه گوارش منجر گردد که در اکثر موارد با ادامه مصرف، عوارض فوق از بین خواهند رفت. در صورت مشاهده عوارضی دیگر پزشک یا داروساز را مطلع نمایید.

موارد احتیاط

هیچ مورد منع مصرفی برای این فراورده وجود ندارد. در مواردی مانند بیماری‌های قلبی، اندوکاردیت، نقص سیستم ایمنی و یا در افرادی که تحت عمل جراحی پیوند اعضا قرار می‌گیرند تجویز پروبیوتیک‌ها باید با نظر پزشک صورت گیرد.

مصرف در گروه‌های خاص


در دوران بارداری و شیردهی با مشورت پزشک مصرف شود.

تداخل داروئی


در افرادی که داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند بااحتیاط مصرف شود.

شرایط نگهداری


در جای خشک و خنک و دمای °C 25 قابل نگهداری است.