قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب رايگان وردپرس افزونه وردپرس کانون وردپرس
Biolact – تک ژن زیست
 

BioLact

A probiotic for kids
پروبیوتیک ارمغانی برای  سلامت کودکان
پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که در صورت مصرف به میزان کافی، اثرات سلامت بخش خود را اعمال می‌نمایند. تحقیقات گسترده کنونی نشان داده که پروبیوتیک‌ها می‌توانند در درمان و پیشگیری از بیماری‌هایی همانند اسهال عفونی، اسهال مرتبط به مصرف آنتی‌بیوتیک، انتروکولیت نکروتیک، آلرژی، عفونت هلیکوباکتر پیلوری و کولیت نوزادان، بسیار مفید واقع شوند.


ماده مؤثر و مواد کمکی

مواد مؤثر: لاکتوباسیلوس روتری

مواد کمکی: روغن آفتاب گردان، آئروزیل و MCT Oil

موارد مصرف


• بهبود نفخ و کولیت نوزادان
• بهبود مشکلات گوارشی، یبوست و اسهال
• تعدیل سیستم ایمنی و افزایش مقاومت در برابر بیماری های عفونی و انفلوانزای فصلی
• بهبود علائم و کاهش ابتلا به آلرژی های نوزادان

مقدار مصرف

روزانه ۵ الی ۱۵ قطره یا طبق دستور پزشک

مکانیسم‌ اثر

reuteri می تواند بر روی سلول های دندریتی، سلول های T کمکی نوع ۱ و ۲ و موازنه تولید سیتوکینها در سلول های اپی تلیال روده تأثیر بگذارد.
L. reuteri با تاثیر مستقیم بر روی اعصاب روده اثر نموده و دردهای احشایی را کاهش دهد.
L. reuteri می تواند با تداخل در حرکات روده شیرخوار، به وسیله موازنه پاسخ ایمنی ،خواص ضدالتهاب داشته باشد.
یکی از ترکیبات ضد میکروبی تولید شده به وسیله L. reuteri ، روترین می باشد که فاقد پپتید یا پروتئین مرکب بوده و در طی تخمیر گلسیرول تولید می گردد. در واقع روترین یک β -hydroxypropionaldehyde(3-HPA) ترکیب مشتق شده از گلسیرول است که تحت شرایط بی هوازي ساخته می شود و طیف عملکردي وسیعی علیه باکتري هاي گرم مثبت و گرم منفی دارد تا جایی که این گستره شامل قارچ ها، مخمرها و پروتوزوآ ها نیز می شود.

عوارض جانبی


تمام پروبیوتیک ها به طور طبیعی در بدن وجود دارند و همگی به عنوان عوامل *GRAS یعنی ایمن، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA ثبت شده و تاکنون عارضه جانبی خاص و مورد سمیت برای پروبیوتیک ها گزارش نشده است. در موارد کمی مصرف این محصول، ممکن است منجر به نفخ و افزایش تولید گاز در دستگاه گوارش گردد. بدیهی است با ادامه مصرف، عوارض فوق از بین خواهند رفت. در صورت مشاهده عوارضی دیگر، پزشک یا داروساز را مطلع نمایید.

موارد احتیاط

هیچ مورد منع مصرفی برای این فرآورده وجود ندارد.در مواردی مانند نقص سیستم ایمنی، قبل از جراحی های شکم، سندروم روده کوتاه و ریسک ایسکمی مزانتر تجویز پروبیوتیک ها باید با احتیاط بیشتری صورت گیرد.

تداخل داروئی


به‌طورکلی تاکنون مورد خاصی از تداخل مصرف این محصول با داروهای دیگر گزارش نشده است. در کودکانی که داروهای سرکوب‌کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند بااحتیاط استفاده شود.

شرایط نگهداری


در جای خشک و خنک و دمای °C 25 قابل نگهداری است.