قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب رايگان وردپرس افزونه وردپرس کانون وردپرس
ToxEat – تک ژن زیست

ToxEat – Toxin Binder


ترکیبات

آلومینوسیلیکات سدیم

دیواره مخمر

باکتری های اسید لاکتیک


موارد مصرف

خوراک دام وطیور

کارخانه های تولید کننده خوراک

میزان و نحوه مصرف

۱ تا۳ کیلوگرم درتن خوراک طیور

۰٫۵ تا ۲کیلوگرم در تن کنسانتره دامی (۱۵ تا ۳۰ گرم به ازای هر راس گاو شیرده در روز)

خواص و اثرات

جذب و خنثی سازی سموم قارچی خوراک

بهبود ضریب تبدیل و افزایش تولید

بهبود سیستم ایمنی

کاهش آفلاتوکسینM1

بهبود عملکرد تولید مثلی

کاهش سقط جنین و جذب رویان

این فرآورده عملکرد خود را در حرارت ۷۵ تا ۹۵  درجه سانتی گراد ساخت پلت حفظ خواهد کرد.

مکانسیم اثر

خانواده های مختلفی از قارچ ها مانند آسپرژیلوس فوزاریوم و پنی سیلیوم توانایی رشد بر روی علوفه و خوراک دام وطیور را داشته و تولید توکسین هایی از جمله آفلاتوکسین ها، زیرالنون، اکراتوکسین، فومونسین و تریکوتسن ها مانند  DONو T2 توکسین می نمایند.این سموم در مقادیر بسیار اندک نیز بسیار خطرناک بوده و اثراتی همچون افزایش ضریب تبدیل،کاهش تولید، مشکلات باروری و تولید مثلی، ممانعت از سنتزپروتئین و مرگ سلولی،افزایش سلول های سوماتیک در شیر و آسیب های شدید عصبی را در پی دارند.

روش های مختلفی برای حذف این سموم وجود داردکه یکی از کاربردی ترین آن ها استفاده از توکسین بایندر است. توکسین بایندر توکسیت (ToxEat) دارای بخش معدنی آلومینوسیلیکات سدیم و بخش آلی شامل دیواره سلولی مخمر وباکتریمی باشد.

آلومینوسیلیکات سدیم به کار گرفته شده در این محصول به هنگام اشباع شدن از آب با جذب گروه های قطبی توکسین هایی مانند آفلاتوکسین از اثرات سمی آن ها ممانعت می نماید. دیواره سلولی مخمر موجود در این محصول غنی از مانان و گلوکومانان بوده و به واسطه تغییرات ساختاری ایجاد شده، پس از جداسازی،قدرت جذب بالاتری در جذب سمومی همانند T2 توکسین،اکراتوکسین و DON دارد.

به منظور افزایش توانایی توکسین بایندر توکسیت در جذب سموم، از باکتری های اسید لاکتیکی با توانایی تکثیر سریع در دستگاه گوارش استفاده شده است.این باکتری ها در طول رشدشان آنزیم های ویژه ای تولید می کنند که موجب تجزیه سموم می گردد.

شرایط نگهداری:

در مکان خشک و دمای کمتر از  °C25

بهترین زمان مصرف: تا ۲۴ ماه پس از تاریخ تولید

بسته بندی: بسته های سه لایه ۵، ۱۰ و ۲۵ کیلوگرمی

 

toxeat